Narozena: 1 .10. 2007
Otec: Bossanova von White Angel (IPO 3, SCHH 3, VPG 2, BH, RWS Bundessieger 2007)
Matka: Husky vom Markischen Oderland
Zdraví: HD A (DKK 0/0), ED 0 (DKL 0/0)
Srst: Polodlouhá
Chovnost: Chovná, Bon. kód: IIaD3K2W2/I 59cm
Výstavy: Champion ČR, Veteran Champion ČR 
Zkoušky: BH
Odchovy: Vrh I (2. 6. 2013) z Veselé rodiny

 

Šeronka je od 5.9.2009 chovná fena s bonitačním kódem IIaD3K2W2/I (Ia-Polodluhá stand. srst, D3-kratší nosní hřbet, K2-šířeji nesené ucho, W2-převážne světlé drápy, I-klidná povaha). Všechna ostatní písmena abecedy má 0 což je standardní vzhled.

Z mého osobního pohledu jde o fenu se silnou kostrou, avšak s dostatečně vyjádřeným fenčím výrazem. Naprosto ideální postavení a úhlení končetin, správná linie hřbetu, elegantně utvářený krk, výrazný hrudník. Hlava je ne zcela jemná, avšak ještě ušlechtilá. Její velkou předností je výborný pigment, tmavé oko a výrazné osvalení celého těla. Ocas správně nasazen i nesen. Velmi prostorný a pravidelný pohyb.

Povaha je klidná, dominantní, rozvážná, přátelská k lidem i psům. Rozená aportérka s velmi výrazným loveckým pudem, v akci s horší sebekontrolou, avšak s výraznou razantností pro plemeno až nezvyklou. K lidem se chová přátelsky, neznámé psy toleruje. Na pasení nikdy nebyla testována. Je cvičena podle běžných řádů pro sportovní výcvik. Dogfrisbee pouze jako relax na procházkách, avšak s velkým nadšením pro vysoké skoky.

Z chovatelského hlediska je tato fena pro silnou kostru a ideální kohoutkovou výšku přínosem hlavně také pro ideální úhlení a postavení končetin a překrásný pohyb. V neposlední řadě pro klidnou povahu a razantní práci při obraně.

Šerka byla v roce 2013 nakryta psem Gomer La Blankpapilio (vrh I z Veselé rodiny). Gomer je dlouhosrstý pes ideální výšky, síly kostry a ušlechtilosti. S výraznou pracovní povahou (IPO3).

V roce 2014 došlo pro zánět dělohy ke kastraci.

 

 

Doklady: