Na tento rok budeme mít asi opravdu málo vzpomínek. Corona virus nás uvěznil doma a tak jsem nemohla jezdit na tréninky a samotnou mě to zas tak moc nebaví. V březnu začala Iriska hárat a dva dny před  krytím nám kompletně zavřeli kvůli coroně skoro všechno a hlavně hranice. No a tak jsme jen občas zašli na procházku v okolí Zlína, v létě po rozvolnění opatření i trošku dál po Čechách, týden jsme byli na výcvikovém táboře a to je tak vše. Ale zase si člověk vyklidil hlavu a srovnal myšlenky. Víc jsme si užili Šeronky, která už moc kilometrů neujde. Iriska dostala odpočinek, což se jí ale moc nelíbilo a tak jsem ji šlápla aspoň pár stopiček. Letos mám poslední šanci mít od ní štěně, nerada bych to odkládala na příští rok, jelikož to už jí potáhne na osm. Vůbec nevím, jak toto dopadne.  Ale o tom až to bude aktuální. Teď jen pár fotek z roku 2020.

 

1.10 - Jára složil zkoušku IFH1 za 98 bodů ze 100. Super výkon, je to sice lehounká vlastní stopa ale 98 bodů se nevidí každý den. Kloboku dolů za Járovu přípravu patří jeho paničce Satumarja Stenman z Finska.

 

17.10 - Jára složil zkoušku JK1 stopa 195 z 200 bodů a poslušnost 86 bodu. Tak další zkouška z Finska. A zase nevím, jestli je to nějaká národní stopařská a nebo jestli je to záchranařina. Nicméně krásné body, mám radost. Navíc Járu ještě čekají otcovské povinnosti, tak držíme palce, ať má dobré potomky. Nic mi neudělá větší radost, než to, že jdou pracovní geny dál do chovu.

 

D´Sheron Star z Ranče Montara oslavila své 13-cté narozeniny. Je to už opravdu babka, akorát, že si to mnohdy neuvědomuje a skotačí jak malé štěně, někdy i s těmi srandovními pády na čumák. Už ji nebereme na dlouhé procházky, jen tak okolo domu. Ale doma pořád hraje první housle a Iriska musí poslouchat mamku, jinak by byl mazec. Také je stále ráda v naší blízkosti a život si užívá naplno. Tak Šerko ať tu s námi seš i za rok, at tě nic nebolí a ať máš radost, že jsi.

 

 

Jára absolvoval zkoušku HK1 za 198 z 200 bodů. Neumím finsky, ale z překladače jsem pochopila, že jde asi o záchranářskou zkoušku. Teda 198 bodů to musel být parádní výkon, škoda že jsem to nemohla vidět.

 

Julinka složila zkoušku doprovodného psa BH-VT za 56 bodů z 60. Super zpráva, jelikož Julka u nás byla do svých 4 měsíců a tak mi hodně přirostla k srdci. Majitel mi psal, že v Nizozemsku byly zkoušky dlouho zakázané kvůli Covidu, ale hned jak je povolili, tak se nahlásil. Jůlinka pry BH složila lehce, což dosvědčují i získané body. Tak hurá Julinko, těším se, jak si povedeš dál. Majiteli patří dík a držím palce.

 

Na pracovním táboře Bílého ovčáka v Nové Živohošti, byl také Janek z Veselé rodiny, který se chystá na dráhu agility a dog dancingu. Je to přátelský, vyrovnaný a temperamentní pes s dobrými nervy.

 

Zúčastnila jsem se výcvikového tábora bílého ovčáka. Jako výcvikářka jsem se snažila předávat zkušenosti jiným majitelům bělásků. Vždy mě mrzí, že je na to jen týden. Je to strašně málo abychom se někam posunuli, a vím, že vše co jsem jim vykládala, za čas zapomenou. Chce to denní kontakt a řešit problémy postupně jak přijdou. Bohužel všichni jsou z opačného konce republiky a já mám tak málo času se ještě někomu dalšímu věnovat. Snad jsem alespoň trochu nasměrovala, protože bílý ovčáci chtějí jiný přístup nežli německý ovčák. Ale makat umějí, o tom se denně přesvědčuji u svých psů. Nejsou to žádné princezny, vydrží i hodně velkou nepohodu a námahu, jen musí mít vytvořenou správnou motivaci.

 

Jára z Veselé rodiny absolvoval AD test. Test na vytrvalost. Běh na 20km. Je to pašák gratulačka.

Jára z Veselé rodiny složil zkoušku doprovodného psa BH-VT. Tato zkouška je vstupní zkouškou pro mezinárodní zkoušky IGP. Bez ní by nemohl žádnou zkoušku skládat. Takže gratulace Járovi do Finska, dělá nám velkou radost, už se těším na další zkoušky.

 

Iris dosáhla dnešním dnem sedmi let věku. Tak Irisko, přeji ti hodně skákající balonek, zdraví a chuť k jídlu :-)

A taky ještě hodně dalších let po našem boku!

 

 

O víkendu jsem si zajela s Iriskou zatrénovat do Chlístovic, ještě než nás corona virus dožene. Také jsem skoukla jak trénuje náš Jurášek z Veselé rodiny. Pes je hodně temperamentní, což jsem ráda, protože vím, že za čas ho budou kluci ladit do klidu a akce, střídavě za sebou, takže ten temperament se bude hodit. Těším se, až bude připravený na nějakou tu zkoušku, ale myslím, že to chce čas, protože se mi zdá, že tento pes se po Irisce vyvedl ze všech štěnat nejvíc. A Irka potřebovala hodně času, než začala naplno makat. Nemám strach, že by něco nevyšlo, jelikož tady se ví co se psem, aby to fungovalo.